Mistrzostwa Polski w nordic walking
Trofeum za zajęcie 1. miejsca w mistrzostwach Polski w nordic walking (Nordic Walking Poland) w 2022 roku | |
Państwo | |
---|---|
Dyscyplina | |
Organizator rozgrywek |
różni organizatorzy |
Data założenia |
2009 |
Zwycięzcy | |
Najwięcej zwycięstw |
Elżbieta Wojciechowska |
Mistrzostwa Polski w nordic walking – zawody sportowe w nordic walking mające na celu wyłonić najszybszych zawodników w Polsce na poszczególnych dystansach z uwzględnieniem rożnych kategorii.
Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]
Pierwsze indywidualne mistrzostwa Polski w nordic walking odbyły się w dniach 29–30 sierpnia 2009 roku w Gębarzewie koło Gniezna i zostały zorganizowane przez Polską Federację Nordic Walking[1]. Od tego czasu zawody te urządzane są co roku przez różne podmioty, ze względu na brak utworzenia w kraju jednego podmiotu o statusie polskiego związku sportowego, który przejąłby całość praw i obowiązków związanych z dyscypliną[2].
Rozgrywane zawody są sędziowane pod kątem prawidłowości prezentowanej techniki nordic walking[3]. Klasyfikacje prowadzone są w podziale na płeć w kategorii otwartej (open) oraz w podziale na poszczególne grupy wiekowe[3]. W niektórych edycjach prowadzone są też oddzielne klasyfikacje dla różnych grup osób niepełnosprawnych[4][5]. Najczęściej stosowanymi dystansami są: 5 km, 10 km, 20 km oraz 42,195 km (maraton)[3].
Organizatorzy[edytuj | edytuj kod]
Według stanu na 2024 rok – dotychczas pięć podmiotów było organizatorami corocznych mistrzostw Polski (w kolejności alfabetycznej):
- Barlinek – miasto organizuje swoje mistrzostwa od 2013 roku[6][7][8]. Od 2018 w ramach cyklu zawodów Korona Polski organizowanego przez Nordic Walking Poland[9]. Po przejęciu organizacji mistrzostw Polski przez NWPL organizuje dalej swoje zawody pod nazwą „Mistrzostwa Europejskiej Stolicy NW”[10]. Wraz z mistrzostwami kraju organizowało także mistrzostwa kontynentu w nordic walking[10][6][7][8].
- Nordic Walking Poland (NWPL) – działa jako kooperacja pięciu podmiotów: Marsz Po Zdrowie z Poznania, Akademii Polskiej z Rzeszowa, Chodzę Z Kijami z Gdyni, Luki Team z Siedlec i 4season ze Szczecina[11]. Prowadzi współpracę międzynarodową w ramach Original Nordic Walking Federation (ONWF), organizacji założonej w 2011 roku przez twórcę nowoczesnego nordic walking, Marko Kantanevę[12][11]. Organizuje bądź organizował zawody składające się na takie cykle jak: Korona Polski, Korona Zachodu, Puchar Bałtyku[13], czy Puchar Polski w Nordic Walking[11].
- Polska Federacja Nordic Walking (PFNW) – stowarzyszenie zarejestrowane w 2007 roku[14]. Odpowiedzialne za pierwsze mistrzostwa kraju[1]. Organizuje lub organizowało zawody m.in. w ramach cykli: Grand Prix Gdańska, Puchar Polski, Puchar Pomorza, Puchar Podkarpacia, Puchar Wielkopolski, Puchar Europy i Puchar Świata[15].
- Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking (PSNW) – podmiot pierwsze mistrzostwa Polski zorganizował w 2010 roku w Złotoryi[16][17]. Od 2014 roku jest członkiem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki[18].
- Polskie Zrzeszenie Nordic Walking (PZNW) – założone zostało w 2021 roku[19]. Od tego samego roku jest członkiem międzynarodowej organizacji International Nordic Walking Federation (INWA)[20], założonej w 2000[21]. Oprócz mistrzostw Polski organizuje także mistrzostwa górskie, a także cykl Polish Nordic Walking Cup[22].
Inne podmioty również organizowały zawody, które mieniły się mistrzostwami Polski, jednak nie uzyskały one charakteru zawodów cyklicznych, jak zawody organizowane w Blachowni na 8 km w 2009 roku[23], otwarte mistrzostwa zorganizowane 5 września 2009 na Wale Zielonogórskim[24], czy też impreza realizowana na dystansie 5 km w Grodzisku Mazowieckim (od 2020) towarzysząca mistrzostwom Mazowsza w biegach przełajowych[25][26].
Wyniki indywidualnych mistrzostw Polski w kategorii open[edytuj | edytuj kod]
Poniżej zaprezentowano wyniki zawodów o randze mistrzostw Polski zorganizowanych przez poszczególne podmioty (w porządku alfabetycznym), które prowadziły indywidualną klasyfikację open w podziale na płcie oraz rozgrywane były na terenie płaskim, a więc nie były mistrzostwami górskimi, crossowymi, plażowymi, czy ultra. Klasyfikacje i wyniki obejmują tylko imprezy i wyniki indywidualne (nie uwzględniono par, drużyn, sztafet itd.).
Barlinek[edytuj | edytuj kod]
Rok | Miejscowość | Dystans i kategoria | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce | Źródła |
2013 | Barlinek | 5 km kobiet | Oliwia Biernack | Julia Ceglarek | Aneta Bukowska-Misiewicz | [6] |
5 km mężczyzn | Ireneusz Lubiatowski | Andrzej Czarnecki | Piotr Brzozowski | |||
10 km kobiet | Teresa Pojasek | Teresa Zielińska | Beata Wilczyńska | [7] | ||
10 km mężczyzn | Marek Dołęgowski | Grzegorz Zając | Arkadiusz Stępień | |||
20 km kobiet | Teresa Oleszczuk | Emilia Polakowska | Marieta Romańska | [8] | ||
20 km mężczyzn | Stefan Helwich | Filip Płaczek | Mirosław Himmel | |||
2014 | Barlinek | 5 km kobiet | Emilia Jastrzębska | Sylwia Telatyńska | Saturnina Wilkołek-Szudarska | [27] |
5 km mężczyzn | Szymon Suszek | Bogdan Grygorowicz | Bogusław Ratuś | |||
10 km kobiet | Teresa Zielińska | Adrianna Lipko | Renata Jędrasiak | [27] | ||
10 km mężczyzn | Marek Dołęgowski | Arkadiusz Orszaluk | Ludwik Świderek | |||
20 km kobiet | Paulina Wityk-Szumna | Teresa Oleszczuk | Maria Zawadzka | [27] | ||
20 km mężczyzn | Ireneusz Lubiatowski | Filip Płaczek | Grzegorz Zając | |||
2015 | Barlinek | 5 km kobiet | Joanna Labuda | Renata Namysłowska | Saturnina Wilkołek-Szudarska | [28] |
5 km mężczyzn | Marek Dołęgowski | Remigiusz Dziadek | Eugeniusz Gajewski | |||
10 km kobiet | Sylwia Telatyńska | Joanna Stopa | Adriana Tofil | [29] | ||
10 km mężczyzn | Olgierd Depka-Prądzyński | Piotr Rogalski | Adrian Tofil | |||
2016 | Barlinek | 5 km kobiet | Anna Sawińska | Karolina Błaszczyk | Izabela Okrzesik-Frąckowiak | [30] |
5 km mężczyzn | Andrzej Czarnecki | Sebastian Rajewski | Ireneusz Lubiatowski | |||
10 km kobiet | Danuta Kłaczyńska | Sylwia Telatyńska | Teresa Oleszczuk | [31] | ||
10 km mężczyzn | Kamil Kliczka | Ireneusz Lubiatowski | Olgierd Depka-Prądzyński | |||
2017 | Barlinek | 5 km kobiet | Agnieszka Mielecka | Małgorzata Szymska | Anna Sawińska | [32] |
5 km mężczyzn | Sebastian Rajewski | Andrzej Michalski | Ireneusz Lubiatowski | |||
10 km kobiet | Teresa Oleszczuk | Kasia Paliwoda | Renata Pasiecka-Kaczmarczyk | [33] | ||
10 km mężczyzn | Kamil Kliczka | Tomasz Knitter | Patryk Kuśmierek |
Nordic Walking Poland[edytuj | edytuj kod]
Rok | Miejscowość | Dystans i kategoria | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce | Źródła |
2018 | Barlinek | 5 km kobiet | Agnieszka Mielecka | Hanna Krajewska | Renata Jachimowicz | [34][9] |
5 km mężczyzn | Marcin Rosak | Dmitriy Yankowskiy | Artur Wołoszka | |||
10 km kobiet | Teresa Oleszczuk | Angelika Płachcińska | Krystyna Królikowska | |||
10 km mężczyzn | Sebastian Rajewski | Kamil Kliczka | Maciej Kłos | |||
2019 | Barlinek | 5 km kobiet | Agnieszka Mielecka | Hanna Krajewska | Marta Mydłowska | [35][36] |
5 km mężczyzn | Marcin Rosak | Mariusz Szarszunowicz | Karol Stiller | |||
10 km kobiet | Krystyna Królikowska | Marysia Przybyłek | Teresa Oleszczuk | |||
10 km mężczyzn | Dmitriy Yankowskiy | Maciej Kłos | Marek Dołęgowski | |||
2020 | Lubuń | 5 km kobiet | Iwona Maślanka | Wiktoria Naczk | Izabela Okrzesik-Frąckowiak | [37] |
5 km mężczyzn | Rafał Toporek | Mariusz Szarszunowicz | Piotr Brzozowski | |||
10 km kobiet | Krystyna Królikowska | Agnieszka Krawętek | Katarzyna Kolmetz | |||
10 km mężczyzn | Piotr Romanowicz | Maciej Kłos | Tomasz Knitter | |||
2021 | Kobylnica (Zagórki) | 5,9 km kobiet | Iwona Maślanka | Marzena Spychała | Izabela Okrzesik-Frąckowiak | [38][39] |
5,9 km mężczyzn | Piotr Brzozowski | Roman Frąckowiak | Ireneusz Grodzki | |||
11,6 km kobiet | Krystyna Królikowska | Mirela Lejkowska | Dominika Rudowska | |||
11,6 km mężczyzn | Adam Marczyński | Piotr Stryczyński | Aleksander Gładzik | |||
23 km kobiet | Katarzyna Kolmetz | Wiktoria Naczk | Maja Kaczmarek | |||
23 km mężczyzn | Sebastian Karpiński | Tomasz Celiński | Tomasz Knitter | |||
2022 | Puszczykowo | 5 km kobiet | Andżelika Ludwiczak | Iwona Maślanka | Anna Pietrzyk | [40][41][42][43] |
5 km mężczyzn | Ireneusz Grodzki | Dariusz Ludwiczak | Miron Rożynek | |||
10 km kobiet | Reneta Jędrasiak | Krystyna Królikowska | Ewa Karpienia | |||
10 km mężczyzn | Marcin Rosak | Maciej Kłos | Paweł Połubiak | |||
20 km kobiet | Małgorzata Szczudlik | Agnieszka Krawętek | Marzena Spychała | |||
20 km mężczyzn | Sebastian Karpiński | Roman Frąckowiak | Grzegorz Mądry | |||
2023 | Pleszew (Zawidowice) | 5,5 km kobiet | Agnieszka Sosnowska | Erwina Wilusz | Andżelika Ludwiczak | [44][45][46][47][48] |
5,5 km mężczyzn | Jakub Tomczyk | Arkadiusz Zdanowicz | Tomasz Wojtowicz | |||
11 km kobiet | Agnieszka Mielecka | Małgorzata Kubiszyn | Zuzanna Bielecka | |||
11 km mężczyzn | Tomasz Marczak | Jacek Witucki | Maciej Kłos | |||
22 km kobiet | Elżbieta Wojciechowska | Kamila Kolberg | Małgorzata Szczudlik | |||
22 km mężczyzn | Karol Stiller | Daniel Romanowski | Krzysztof Frąckowiak |
Polska Federacja Nordic Walking[edytuj | edytuj kod]
Rok | Miejscowość | Dystans i kategoria | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce | Źródła |
2009 | Gniezno | 5 km kobiet | Joanna Lubawa | Emilia Dziadoszek | Jolanta Majczuk | [49] |
5 km mężczyzn | Krzysztof Marciniak | Andrzej Krzyścin | Arkadiusz Kopecki | |||
20 km kobiet | Elżbieta Wojciechowska | Katarzyna Prusik | Marcelina Kusza | |||
20 km mężczyzn | Dawid Radziejewski | Nikodem Szumiło | Rafał Tokarski | |||
2010 | Gniezno | 5 km kobiet | Mirosława Schupke-Łuczak | Marlena Ertman | Joanna Nasiłowska | [50] |
5 km mężczyzn | Andrzej Czarnecki | Krzysztof Marciniak | Damian Widerkiewicz | |||
10 km kobiet | Marcelina Kusza | Izabela Puszkiel | Maria Kawiorska | |||
10 km mężczyzn | Piotr Zapolski | Bartłomiej Skowron | Piotr Czichon | |||
20 km kobiet | Elżbieta Wojciechowska | Liliana Kasprzyk | Kinga Stós | |||
20 km mężczyzn | Jacek Urbanowicz | Mirosław Bierkus | Andrzej Lenz | |||
2011 | Polanica-Zdrój | 5 km kobiet | Dorota Brynkiewicz | Karolina Bednarczyk | Aleksandra Radosz | [51] |
5 km mężczyzn | Marek Dors | Grzegorz Kozakowski | Józef Brzezina | |||
10 km kobiet | Beata Boczar | Teresa Zielińska | Monika Kalicińska | [52] | ||
10 km mężczyzn | Grzegorz Dors | Bartłomiej Skowron | Mateusz Kusaj | |||
20 km kobiet | Elżbieta Wojciechowska | Agnieszka Świercz | Jolanta Kurzawska | [53] | ||
20 km mężczyzn | Jacek Urbanowicz | Ireneusz Lubiatowski | Mirosław Bierkus | |||
2012 | Polanica-Zdrój | 5 km kobiet | Karolina Bednarczyk | Aleksandra Radosz | Judyta Lipowicz | [54] |
5 km mężczyzn | Marek Dors | Robert Lewandowski | Artur Kazimierski | |||
10 km kobiet | Teresa Zielińska | Lucyna Stępień | Weronika Machowska | [55] | ||
10 km mężczyzn | Grzegorz Dors | Wojtek Kuklis | Leszek Puszkiel | |||
20 km kobiet | Elżbieta Wojciechowska | Irena Pakosz | Paulina Wityk-Szumna | [56] | ||
20 km mężczyzn | Ireneusz Lubiatowski | Bartłomiej Skowron | Tomasz Kubiak | |||
2013 | Polanica-Zdrój | 5 km kobiet | Edyta Boguna | Aleksandra Radosz | Magdalena Bagazińska | [57] |
5 km mężczyzn | Grzegorz Dors | Michał Rosiński | Ireneusz Lubiatowski | |||
10 km kobiet | Teresa Pojasek | Irena Pakosz | Karolina Bednarczyk | [58] | ||
10 km mężczyzn | Janusz Magiera | Mirosław Kuczok | Maciek Cieciuch | |||
20 km kobiet | Elżbieta Wojciechowska | Paulina Wityk-Szumna | Agnieszka Świercz | [59] | ||
20 km mężczyzn | Krzysztof Skiba | Rafał Kozik | Grzegorz Zając | |||
2014 | Osielsko | 5 km kobiet | Irena Pakosz | Adriana Tofil | Lucyna Sozańska | [60][61] |
5 km mężczyzn | Michał Osiński | Eugeniusz Gajewski | Mirosław Bierkus | |||
10 km kobiet | Magdalena Rozyk | Teresa Pojasek | Adrianna Lipko | [60][62] | ||
10 km mężczyzn | Mieszko Wiktorski | Marcin Michalec | Adrian Tofil | |||
21,0975 km kobiet | Anna Zaczyńska | Katarzyna Mróz | Beata Kołodziejczak | [60][63] | ||
21,0975 km mężczyzn | Andrzej Michalski | Krzysztof Skiba | Jerzy Nalepka | |||
42,195 km kobiet | Katarzyna Mróz | Beata Kołodziejczak | Alicja Lisowska | [64] | ||
42,195 km mężczyzn | Tomasz Brzeski | Andrzej Michalski | Jerzy Nalepka | |||
2015 | Osielsko | 5 km kobiet | Agnieszka Mielecka | Irena Pakosz | Marzena Lesińska | [65] |
5 km mężczyzn | Michał Osiński | Andrzej Czarnecki | Michał Zarębski | |||
10 km kobiet | Adrianna Lipko | Marzena Spychała | Reneta Jędrasiak | [66] | ||
10 km mężczyzn | Artur Biłek | Karol Stiller | Piotr Siwak | |||
21,1 km kobiet | Katarzyna Mróz | Beata Kołodziejczak | Tatiana Galińska | [67] | ||
21,1 km mężczyzn | Krzysztof Skiba | Olgierd Depka-Prądzyński | Jacek Wiśniewski | |||
42,195 km kobiet | Beata Kołodziejczak | Joanna Stopa | Marta Szpilman | [68] | ||
42,195 km mężczyzn | Marcin Michalec | Marek Dołęgowski | Wojciech Kolasa | |||
2016 | Osielsko | 5 km kobiet | Agnieszka Mielecka | Beata Komar | Teresa Partyka | [69] |
5 km mężczyzn | Grzegorz Dors | Jakub Deląg | Ireneusz Lubiatowski | |||
10 km kobiet | Danuta Kłaczyńska | Aneta Dmowska | Renata Jędrasiak | [70] | ||
10 km mężczyzn | Andrzej Michalski | Kamil Kliczka | Maciej Karasiński | |||
21,1 km kobiet | Anna Zaczyńska | Mariola Pasikowska | Małgorzata Janczyk | [71] | ||
21,1 km mężczyzn | Andrzej Dziedziewicz | Wojciech Kolasa | Krzysztof Skiba | |||
42,195 km kobiet | Marzena Spychała | Monika Nowrotek | Joanna Stopa | [72] | ||
42,195 km mężczyzn | Marcin Michalec | Piotr Kordowski | Piotr Niechwiejczyk | |||
2017 | Osielsko | 5 km kobiet | Angelika Pietrzyk | Agnieszka Mielecka | Beata Komar | [73] |
5 km mężczyzn | Karol Stiller | Jakub Deląg | Michał Zarębski | |||
10 km kobiet | Małgorzata Kubiszyn | Aleksandra Radosz | Irena Pakosz | [74] | ||
10 km mężczyzn | Grzegorz Dors | Kamil Kliczka | Piotr Wetoszka | |||
21,1 km kobiet | Anna Zaczyńska | Hanna Melzer | Katarzyna Niedźwiecka | [75] | ||
21,1 km mężczyzn | Olgierd Depka-Prądzyński | Krzysztof Członkowski | Maciej Karasiński | |||
Jastrowie | 42,195 km kobiet | Mariola Pasikowska | Marzena Spychała | Joanna Łukaszewicz | [76] | |
42,195 km mężczyzn | Marcin Michalec | Andrzej Dziedziewicz | Radosław Niepokój | |||
2018 | Osielsko | 5 km kobiet | Renata Jachimowicz | Julia Gałązka | Hanna Krajewska | [77] |
5 km mężczyzn | Artur Wołoszka | Piotr Brzozowski | Marcin Michalec | |||
10 km kobiet | Agnieszka Mielecka | Małgorzata Kubiszyn | Aneta Dmowska | [78] | ||
10 km mężczyzn | Karol Stiller | Artur Wołoszka | Kamil Kliczka | |||
21,1 km kobiet | Elżbieta Wojciechowska | Joanna Kołodziej | Marzena Spychała | [79] | ||
21,1 km mężczyzn | Marcin Michalec | Marcin Rosak | Krzysztof Skiba | |||
Jastrowie | 42,195 km kobiet | Mariola Pasikowska | Eugenia Puchtij | Marzena Spychała | [80] | |
42,195 km mężczyzn | Piotr Niechwiejczyk | Krzysztof Członkowski | Andrzej Dziedziewicz | |||
2019 | Osielsko | 5 km kobiet | Małgorzata Szymska | Izabela Okrzesik-Frąckowiak | Hanna Krajewska | [81][82] |
5 km mężczyzn | Mariusz Szarszunowicz | Leszek Bielawski | Michał Zarębski | |||
10 km kobiet | Agnieszka Mielecka | Małgorzata Kubiszyn | Renata Jędrasiak | [83][82] | ||
10 km mężczyzn | Karol Stiller | Tomasz Wojtowicz | Adam Kuźmicz | |||
21,1 km kobiet | Elżbieta Wojciechowska | Joanna Kołodziej | Marzena Spychała | [84][82] | ||
21,1 km mężczyzn | Marcin Michalec | Marcin Rosak | Artur Wołoszka | |||
Jastrowie | 42,195 km kobiet | Joanna Kołodziej | Małgorzata Bem | Małgorzata Kubiszyn | [85] | |
42,195 km mężczyzn | Marcin Rosak | Tony Baluenga Vázquez | Krzysztof Członkowski | |||
2020 | Tarnowskie Góry (Pniowiec) | 5 km kobiet | Iwona Maślanka | Marzena Spychała | Wiktoria Naczk | [86][87] |
5 km mężczyzn | Jacek Witucki | Marcin Rosak | Tomasz Wojtowicz | [88][87] | ||
10 km kobiet | Joanna Kołodziej | Renata Jędrasiak | Krystyna Królikowska | [89][87] | ||
10 km mężczyzn | Tomasz Wojtowicz | Marcin Rosak | Tomasz Marczak | |||
Jastrowie | 42,195 km kobiet | Elżbieta Wojciechowska | Agnieszka Mielecka | Joanna Kołodziej | [90] | |
42,195 km mężczyzn | Marcin Rosak | Krzysztof Czerski | Krzysztof Członkowski | |||
2021 | Skrwilno | 5 km | brak klasyfikacji open | brak klasyfikacji open | brak klasyfikacji open | [91][92][93][94] |
10 km | ||||||
21,097 km | ||||||
2022 | Skrwilno | 5 km kobiet | Wiktoria Naczk | Roksana Rygielska | Dorota Godzińska | [95][96] |
5 km mężczyzn | Karol Olszański | Karol Zabłocki | Mariusz Reczulski | |||
10 km kobiet | Zuzanna Bielecka | Krystyna Królikowska | Anna Łukasiewicz-Godlewska | |||
10 km mężczyzn | Adam Kuźmicz | Andrzej Dziedziewicz | Bogdan Rycąbel | |||
21,0975 km kobiet | Ewa Raciborska | Marzena Spychała | Marianna Jóźwiak | |||
21,0975 km mężczyzn | Marcin Hałas | Marcin Świderek | Tomasz Celiński | |||
2023 | Wejherowo | 5 km kobiet | Iwona Maślanka | Marianna Jóźwiak | Wiktoria Naczk | [97] |
5 km mężczyzn | Adam Kuźmicz | Robert Kowalak | Hubert Malicki | |||
10 km kobiet | Mirela Lejkowska | Katarzyna Konopińska-Karbowik | Urszula Pieńkowska | [98] | ||
10 km mężczyzn | Kriss Przyborkiewicz | Piotr Brzozowski | Łukasz Bartosiewicz | |||
21,1 km kobiet | Joanna Kołodziej | Blanka Flisek | Hanna Melzer | [99] | ||
21,1 km mężczyzn | Marcin Hałas | Bogdan Rycąbel | Krzysztof Skiera |
Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking[edytuj | edytuj kod]
Rok | Miejscowość | Dystans i kategoria | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce | Źródła |
2010 | Złotoryja | 5 km kobiet | Irena Czuta-Pakosz | Maria Bujok | Barbara Fila | [16] |
5 km mężczyzn | Tomasz Brzeski | Maciej Dawidziuk | Piotr Zapolski | |||
10 km kobiet | Elżbieta Wojciechowska | Irena Czuta-Pakosz | Barbara Fila | [17] | ||
10 km mężczyzn | Tomasz Brzeski | Maciej Dawidziuk | Piotr Zapolski | |||
2011 | Złotoryja | 4 km | brak klasyfikacji open | brak klasyfikacji open | brak klasyfikacji open | [100][101][102][103] |
8 km | ||||||
16 km | ||||||
2012 | Złotoryja | 4 km kobiet | Irena Pakosz | Teresa Pojasek | Aleksandra Radosz | [104] |
4 km mężczyzn | Maciej Cieciuch | Marek Dors | Tomasz Wybierała | |||
8 km kobiet | Lucyna Stępień | Beta Boczar | Beata Wilczyńska | [105] | ||
8 km mężczyzn | Adrian Tofil | Mariusz Nowak | Ireneusz Lubiatowski | |||
16 km kobiet | Paulina Wityk-Szumna | Małgorzata Dekiert-Adamska | Beata Dziura | [106] | ||
16 km mężczyzn | Krzysztof Skiba | Bartłomiej Skowron | Rafał Goławski | |||
2013 | Złotoryja | 5 km kobiet | Judyta Szczypkowska | Patrycja Krzesaj | Natalia Nowak | [107] |
5 km mężczyzn | Michał Osiński | Piotr Pakosz | Krzysztof Pardel | |||
10 km kobiet | Anna Zaczyńska | Agnieszka Świercz | Renata Jędrasiak | [108] | ||
10 km mężczyzn | Piotr Siwak | Edward Mucha | Zbigniew Masłoń | |||
20 km kobiet | Elżbieta Wojciechowska | Paulina Wityk-Szumna | Barbara Fila-Chwiej | [109] | ||
20 km mężczyzn | Krzysztof Skiba | Bogusław Pawlikowski | Ireneusz Lubiatowski | |||
2014 | Złotoryja | 5 km kobiet | Dominika Góralczyk | Klaudia Dziuba | Wiktoria Soboń | [110] |
5 km mężczyzn | Jakub Deląg | Mariusz Kwapis | Sebastian Nastalski | |||
10 km kobiet | Renata Jędrasiak | Marzena Spychała | Wioletta Mól | [111] | ||
10 km mężczyzn | Marcin Michalec | Piotr Siwak | Bogdan Cyrus | |||
20 km kobiet | Anna Zaczyńska | Mariola Pasikowska | Lucyna Stępień | [112] | ||
20 km mężczyzn | Krzysztof Skiba | Mieszko Wiktorski | Ireneusz Lubiatowski | |||
2015 | Lubin | 5 km kobiet | Mariola Pasikowska | Irena Pakosz | Małgorzata Janczyk | [113] |
5 km mężczyzn | Jakub Deląg | Daniel Wojtasiński | Piotr Pakosz | [114] | ||
10 km kobiet | Monika Nowrotek | Marzena Spychała | Beata Boczar | [115] | ||
10 km mężczyzn | Michał Osiński | Artur Biłek | Piotr Siwak | |||
20 km kobiet | Jolanta Jezierska | – | – | [116] | ||
20 km mężczyzn | Krzysztof Skiba | Mariusz Reczulski | Bogdan Wierchanowski | |||
2016 | Lubin | 5 km kobiet | Teresa Partyka | Reneta Jędrasiak | Marzena Spychała | [117] |
5 km mężczyzn | Artur Biłek | Piotr Niechwiejczyk | Janusz Zagaja | [118] | ||
2017 | Złotoryja | 3 km kobiet | Małgorzata Kańka | Małgorzata Bojanek | Kornelia Lubecka | [119] |
3 km mężczyzn | Bogdan Grygorowicz | Bartosz Kubiak | Piotr Stępień | |||
10 km kobiet | Joanna Kołodziej | Renata Jędrasiak | Marzena Spychała | [120] | ||
10 km mężczyzn | Krzysztof Skiba | Piotr Niechwiejczyk | Radosław Niepokój | [121] |
Polskie Zrzeszenie Nordic Walking[edytuj | edytuj kod]
Rok | Miejscowość | Dystans i kategoria | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce | Źródła |
2021 | Potęgowo | 5 km kobiet | Hanna Krajewska | Agnieszka Mielecka | Iwona Maślanka | |
5 km mężczyzn | Jacek Witucki | Piotr Stępak | Tomasz Marczak | |||
10 km kobiet | Agnieszka Mielecka | Andżelika Ludwiczak | Renata Jędrasiak | |||
10 km mężczyzn | Marcin Rosak | Tomasz Marczak | Adam Kuźmicz | |||
Tarnowskie Góry (Strzybnica) | 21,1 km kobiet | Elżbieta Wojciechowska | Magdalena Rajek | Joanna Kołodziej | [125] | |
21,1 km mężczyzn | Marcin Rosak | Daniel Romanowski | Tomasz Wojtowicz | |||
Biały Bór[a][126][127] | 42,195 km kobiet | Elżbieta Wojciechowska | Agnieszka Mielecka | Joanna Kołodziej | [128] | |
42,195 km mężczyzn | Krzysztof Czerski | Marcin Rosak | Krzysztof Członkowski | |||
2022 | Potęgowo | 5 km kobiet | Erwina Wilusz | Zuzanna Bielecka | Ewa Karpienia | [129][130][131] |
5 km mężczyzn | Jacek Witucki | Tomasz Marczak | Tomasz Wojtowicz | |||
10 km kobiet | Zuzanna Bielecka | Renata Jędrasiak | Marzena Labus | |||
10 km mężczyzn | Tomasz Marczak | Tomasz Wojtowicz | Piotr Polkowski | |||
Tarnowskie Góry (Strzybnica) | 21,1 km kobiet | Elżbieta Wojciechowska | Agnieszka Sosnowska | Małgorzata Kubiszyn | [132] | |
21,1 km mężczyzn | Marcin Rosak | Tomasz Wojtowicz | Tomasz Marczak | |||
Biały Bór | 42,195 km kobiet | Elżbieta Wojciechowska | Joanna Kołodziej | Małgorzata Szczudlik | [133] | |
42,195 km mężczyzn | Krzysztof Czerski | Krzysztof Członkowski | Krzysztof Wilczek | |||
2023 | Potęgowo | 5 km kobiet | Erwina Wilusz | Zuzanna Bielecka | Andżelika Ludwiczak | [134][135][136] |
5 km mężczyzn | Tomasz Wojtowicz | Adam Kuźmicz | Piotr Wetoszka | |||
10 km kobiet | Agnieszka Sosnowska | Elżbieta Wojciechowska | Zuzanna Bielecka | |||
10 km mężczyzn | Tomasz Wojtowicz | Andrzej Dziedziewicz | Tomasz Marczak | |||
Tarnowskie Góry (Strzybnica) | 21,1 km kobiet | Elżbieta Wojciechowska | Małgorzata Kubiszyn | Agnieszka Sosnowska | [137] | |
21,1 km mężczyzn | Jacek Witucki | Marcin Rosak | Tomasz Wojtowicz | |||
Biały Bór | 42,195 km kobiet | Elżbieta Wojciechowska | Małgorzata Kubiszyn | Joanna Kołodziej | [138] | |
42,195 km mężczyzn | Marcin Rosak | Maciej Kłos | Krzysztof Członkowski |
Klasyfikacje medalowe[edytuj | edytuj kod]
Klasyfikacje medalowe według wszystkich zawartych w artykule źródeł na 31.12.2023, sumujące trofea w kategorii open ze wszystkich uwzględnionych w artykule organizacji.
Pełna klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]
Kobiety[edytuj | edytuj kod]
Miejsce | Imię i nazwisko | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce | Suma |
---|---|---|---|---|---|
1 | Elżbieta Wojciechowska | 17 | 1 | 0 | 18 |
2 | Agnieszka Mielecka | 9 | 4 | 0 | 13 |
3 | Anna Zaczyńska | 5 | 0 | 0 | 5 |
4 | Joanna Kołodziej | 4 | 3 | 4 | 11 |
5 | Iwona Maślanka | 4 | 1 | 1 | 6 |
6 | Irena Pakosz | 3 | 5 | 1 | 9 |
7 | Krystyna Królikowska | 3 | 2 | 2 | 7 |
8 | Mariola Pasikowska | 3 | 2 | 0 | 5 |
9 | Teresa Oleszczuk | 3 | 1 | 2 | 6 |
10 | Zuzanna Bielecka | 2 | 2 | 2 | 6 |
11 | Paulina Wityk-Szumna | 2 | 2 | 1 | 5 |
12 | Teresa Zielińska | 2 | 2 | 0 | 4 |
12 | Teresa Pojasek | 2 | 2 | 0 | 4 |
14 | Agnieszka Sosnowska | 2 | 1 | 1 | 4 |
15 | Erwina Wilusz | 2 | 1 | 0 | 3 |
15 | Katarzyna Mróz | 2 | 1 | 0 | 3 |
17 | Danuta Kłaczyńska | 2 | 0 | 0 | 2 |
18 | Marzena Spychała | 1 | 7 | 6 | 14 |
19 | Małgorzata Kubiszyn | 1 | 5 | 2 | 8 |
20 | Renata Jędrasiak | 1 | 3 | 5 | 9 |
21 | Wiktoria Naczk | 1 | 2 | 2 | 5 |
21 | Hanna Krajewska | 1 | 2 | 2 | 5 |
23 | Beata Kołodziejczak | 1 | 2 | 1 | 4 |
24 | Sylwia Telatyńska | 1 | 2 | 0 | 3 |
25 | Andżelika Ludwiczak | 1 | 1 | 1 | 3 |
25 | Reneta Jędrasiak | 1 | 1 | 1 | 3 |
25 | Lucyna Stępień | 1 | 1 | 1 | 3 |
25 | Karolina Bednarczyk | 1 | 1 | 1 | 3 |
29 | Monika Nowrotek | 1 | 1 | 0 | 2 |
29 | Małgorzata Szymska | 1 | 1 | 0 | 2 |
29 | Mirela Lejkowska | 1 | 1 | 0 | 2 |
32 | Małgorzata Szczudlik | 1 | 0 | 2 | 3 |
33 | Marcelina Kusza | 1 | 0 | 1 | 2 |
33 | Adrianna Lipko | 1 | 0 | 1 | 2 |
33 | Renata Jachimowicz | 1 | 0 | 1 | 2 |
33 | Teresa Partyka | 1 | 0 | 1 | 2 |
33 | Anna Sawińska | 1 | 0 | 1 | 2 |
33 | Beata Boczar | 1 | 0 | 1 | 2 |
33 | Katarzyna Kolmetz | 1 | 0 | 1 | 2 |
40 | Magdalena Rozyk | 1 | 0 | 0 | 1 |
40 | Ewa Raciborska | 1 | 0 | 0 | 1 |
40 | Joanna Lubawa | 1 | 0 | 0 | 1 |
40 | Jolanta Jezierska | 1 | 0 | 0 | 1 |
40 | Oliwia Biernack | 1 | 0 | 0 | 1 |
40 | Judyta Szczypkowska | 1 | 0 | 0 | 1 |
40 | Małgorzata Kańka | 1 | 0 | 0 | 1 |
40 | Dominika Góralczyk | 1 | 0 | 0 | 1 |
40 | Emilia Jastrzębska | 1 | 0 | 0 | 1 |
40 | Angelika Pietrzyk | 1 | 0 | 0 | 1 |
40 | Mirosława Schupke-Łuczak | 1 | 0 | 0 | 1 |
40 | Dorota Brynkiewicz | 1 | 0 | 0 | 1 |
40 | Joanna Labuda | 1 | 0 | 0 | 1 |
40 | Edyta Boguna | 1 | 0 | 0 | 1 |
54 | Aleksandra Radosz | 0 | 3 | 2 | 5 |
55 | Agnieszka Świercz | 0 | 2 | 1 | 3 |
55 | Joanna Stopa | 0 | 2 | 1 | 3 |
57 | Agnieszka Krawętek | 0 | 2 | 0 | 2 |
58 | Izabela Okrzesik-Frąckowiak | 0 | 1 | 3 | 4 |
59 | Hanna Melzer | 0 | 1 | 1 | 2 |
59 | Beata Komar | 0 | 1 | 1 | 2 |
59 | Adriana Tofil | 0 | 1 | 1 | 2 |
59 | Marianna Jóźwiak | 0 | 1 | 1 | 2 |
59 | Aneta Dmowska | 0 | 1 | 1 | 2 |
64 | Małgorzata Dekiert-Adamska | 0 | 1 | 0 | 1 |
64 | Klaudia Dziuba | 0 | 1 | 0 | 1 |
64 | Blanka Flisek | 0 | 1 | 0 | 1 |
64 | Emilia Dziadoszek | 0 | 1 | 0 | 1 |
64 | Julia Ceglarek | 0 | 1 | 0 | 1 |
64 | Kamila Kolberg | 0 | 1 | 0 | 1 |
64 | Beta Boczar | 0 | 1 | 0 | 1 |
64 | Emilia Polakowska | 0 | 1 | 0 | 1 |
64 | Katarzyna Konopińska-Karbowik | 0 | 1 | 0 | 1 |
64 | Maria Bujok | 0 | 1 | 0 | 1 |
64 | Małgorzata Bem | 0 | 1 | 0 | 1 |
64 | Patrycja Krzesaj | 0 | 1 | 0 | 1 |
64 | Adrianno Lipko | 0 | 1 | 0 | 1 |
64 | Angelika Płachcińska | 0 | 1 | 0 | 1 |
64 | Małgorzata Bojanek | 0 | 1 | 0 | 1 |
64 | Renata Namysłowska | 0 | 1 | 0 | 1 |
64 | Izabela Puszkiel | 0 | 1 | 0 | 1 |
64 | Roksana Rygielska | 0 | 1 | 0 | 1 |
64 | Karolina Błaszczyk | 0 | 1 | 0 | 1 |
64 | Katarzyna Prusik | 0 | 1 | 0 | 1 |
64 | Marlena Ertman | 0 | 1 | 0 | 1 |
64 | Liliana Kasprzyk | 0 | 1 | 0 | 1 |
64 | Marysia Przybyłek | 0 | 1 | 0 | 1 |
64 | Magdalena Rajek | 0 | 1 | 0 | 1 |
64 | Eugenia Puchtij | 0 | 1 | 0 | 1 |
64 | Julia Gałązka | 0 | 1 | 0 | 1 |
64 | Kasia Paliwoda | 0 | 1 | 0 | 1 |
91 | Saturnina Wilkołek-Szudarska | 0 | 0 | 2 | 2 |
91 | Ewa Karpienia | 0 | 0 | 2 | 2 |
91 | Małgorzata Janczyk | 0 | 0 | 2 | 2 |
91 | Barbara Fila | 0 | 0 | 2 | 2 |
91 | Beata Wilczyńska | 0 | 0 | 2 | 2 |
96 | Magdalena Bagazińska | 0 | 0 | 1 | 1 |
96 | Dorota Godzińska | 0 | 0 | 1 | 1 |
96 | Renata Pasiecka-Kaczmarczyk | 0 | 0 | 1 | 1 |
96 | Joanna Łukaszewicz | 0 | 0 | 1 | 1 |
96 | Anna Łukasiewicz-Godlewska | 0 | 0 | 1 | 1 |
96 | Marta Mydłowska | 0 | 0 | 1 | 1 |
96 | Judyta Lipowicz | 0 | 0 | 1 | 1 |
96 | Marta Szpilman | 0 | 0 | 1 | 1 |
96 | Aneta Bukowska-Misiewicz | 0 | 0 | 1 | 1 |
96 | Kinga Stós | 0 | 0 | 1 | 1 |
96 | Marieta Romańska | 0 | 0 | 1 | 1 |
96 | Marzena Labus | 0 | 0 | 1 | 1 |
96 | Urszula Pieńkowska | 0 | 0 | 1 | 1 |
96 | Marzena Lesińska | 0 | 0 | 1 | 1 |
96 | Jolanta Majczuk | 0 | 0 | 1 | 1 |
96 | Joanna Nasiłowska | 0 | 0 | 1 | 1 |
96 | Maja Kaczmarek | 0 | 0 | 1 | 1 |
96 | Kornelia Lubecka | 0 | 0 | 1 | 1 |
96 | Dominika Rudowska | 0 | 0 | 1 | 1 |
96 | Maria Zawadzka | 0 | 0 | 1 | 1 |
96 | Maria Kawiorska | 0 | 0 | 1 | 1 |
96 | Monika Kalicińska | 0 | 0 | 1 | 1 |
96 | Tatiana Galińska | 0 | 0 | 1 | 1 |
96 | Barbara Fila-Chwiej | 0 | 0 | 1 | 1 |
96 | Beata Dziura | 0 | 0 | 1 | 1 |
96 | Weronika Machowska | 0 | 0 | 1 | 1 |
96 | Anna Pietrzyk | 0 | 0 | 1 | 1 |
96 | Wiktoria Soboń | 0 | 0 | 1 | 1 |
96 | Katarzyna Niedźwiecka | 0 | 0 | 1 | 1 |
96 | Andżelika Ludowiczak | 0 | 0 | 1 | 1 |
96 | Natalia Nowak | 0 | 0 | 1 | 1 |
96 | Wioletta Mól | 0 | 0 | 1 | 1 |
96 | Lucyna Sozańska | 0 | 0 | 1 | 1 |
96 | Alicja Lisowska | 0 | 0 | 1 | 1 |
96 | Jolanta Kurzawska | 0 | 0 | 1 | 1 |
Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]
Miejsce | Imię i nazwisko | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce | Suma |
---|---|---|---|---|---|
1 | Marcin Rosak | 9 | 6 | 0 | 15 |
2 | Krzysztof Skiba | 7 | 1 | 2 | 10 |
3 | Marcin Michalec | 6 | 1 | 1 | 8 |
4 | Grzegorz Dors | 5 | 0 | 0 | 5 |
5 | Karol Stiller | 4 | 1 | 1 | 6 |
6 | Jacek Witucki | 4 | 1 | 0 | 5 |
7 | Michał Osiński | 4 | 0 | 0 | 4 |
8 | Tomasz Wojtowicz | 3 | 3 | 5 | 11 |
9 | Ireneusz Lubiatowski | 3 | 2 | 7 | 12 |
10 | Marek Dołęgowski | 3 | 1 | 1 | 5 |
11 | Tomasz Brzeski | 3 | 0 | 0 | 3 |
12 | Kamil Kliczka | 2 | 3 | 1 | 6 |
13 | Tomasz Marczak | 2 | 2 | 4 | 8 |
14 | Andrzej Czarnecki | 2 | 2 | 0 | 4 |
14 | Jakub Deląg | 2 | 2 | 0 | 4 |
14 | Andrzej Michalski | 2 | 2 | 0 | 4 |
17 | Adam Kuźmicz | 2 | 1 | 2 | 5 |
18 | Olgierd Depka-Prądzyński | 2 | 1 | 1 | 4 |
19 | Sebastian Rajewski | 2 | 1 | 0 | 3 |
19 | Artur Biłek | 2 | 1 | 0 | 3 |
19 | Krzysztof Czerski | 2 | 1 | 0 | 3 |
19 | Marek Dors | 2 | 1 | 0 | 3 |
23 | Sebastian Karpiński | 2 | 0 | 0 | 2 |
23 | Marcin Hałas | 2 | 0 | 0 | 2 |
23 | Jacek Urbanowicz | 2 | 0 | 0 | 2 |
26 | Andrzej Dziedziewicz | 1 | 3 | 1 | 5 |
27 | Piotr Niechwiejczyk | 1 | 2 | 1 | 4 |
27 | Piotr Brzozowski | 1 | 2 | 1 | 4 |
29 | Mariusz Szarszunowicz | 1 | 2 | 0 | 3 |
30 | Piotr Siwak | 1 | 1 | 2 | 4 |
30 | Artur Wołoszka | 1 | 1 | 2 | 4 |
32 | Krzysztof Marciniak | 1 | 1 | 0 | 2 |
32 | Dmitriy Yankowskiy | 1 | 1 | 0 | 2 |
32 | Bogdan Grygorowicz | 1 | 1 | 0 | 2 |
32 | Mieszko Wiktorski | 1 | 1 | 0 | 2 |
36 | Piotr Zapolski | 1 | 0 | 2 | 3 |
36 | Adrian Tofil | 1 | 0 | 2 | 3 |
38 | Ireneusz Grodzki | 1 | 0 | 1 | 2 |
39 | Piotr Romanowicz | 1 | 0 | 0 | 1 |
39 | Dawid Radziejewski | 1 | 0 | 0 | 1 |
39 | Kriss Przyborkiewicz | 1 | 0 | 0 | 1 |
39 | Rafał Toporek | 1 | 0 | 0 | 1 |
39 | Karol Olszański | 1 | 0 | 0 | 1 |
39 | Szymon Suszek | 1 | 0 | 0 | 1 |
39 | Adam Marczyński | 1 | 0 | 0 | 1 |
39 | Stefan Helwich | 1 | 0 | 0 | 1 |
39 | Jakub Tomczyk | 1 | 0 | 0 | 1 |
39 | Janusz Magiera | 1 | 0 | 0 | 1 |
39 | Maciej Cieciuch | 1 | 0 | 0 | 1 |
50 | Maciej Kłos | 0 | 4 | 2 | 6 |
51 | Bartłomiej Skowron | 0 | 4 | 0 | 4 |
52 | Krzysztof Członkowski | 0 | 3 | 4 | 7 |
53 | Daniel Romanowski | 0 | 2 | 0 | 2 |
53 | Filip Płaczek | 0 | 2 | 0 | 2 |
53 | Maciej Dawidziuk | 0 | 2 | 0 | 2 |
53 | Roman Frąckowiak | 0 | 2 | 0 | 2 |
57 | Tomasz Knitter | 0 | 1 | 2 | 3 |
57 | Grzegorz Zając | 0 | 1 | 2 | 3 |
57 | Mirosław Bierkus | 0 | 1 | 2 | 3 |
60 | Piotr Pakosz | 0 | 1 | 1 | 2 |
60 | Eugeniusz Gajewski | 0 | 1 | 1 | 2 |
60 | Bogdan Rycąbel | 0 | 1 | 1 | 2 |
60 | Mariusz Reczulski | 0 | 1 | 1 | 2 |
60 | Tomasz Celiński | 0 | 1 | 1 | 2 |
60 | Wojciech Kolasa | 0 | 1 | 1 | 2 |
66 | Robert Lewandowski | 0 | 1 | 0 | 1 |
66 | Mirosław Kuczok | 0 | 1 | 0 | 1 |
66 | Leszek Bielawski | 0 | 1 | 0 | 1 |
66 | Grzegorz Kozakowski | 0 | 1 | 0 | 1 |
66 | Remigiusz Dziadek | 0 | 1 | 0 | 1 |
66 | Piotr Kordowski | 0 | 1 | 0 | 1 |
66 | Daniel Wojtasiński | 0 | 1 | 0 | 1 |
66 | Arkadiusz Orszaluk | 0 | 1 | 0 | 1 |
66 | Dariusz Ludwiczak | 0 | 1 | 0 | 1 |
66 | Wojtek Kuklis | 0 | 1 | 0 | 1 |
66 | Karol Zabłocki | 0 | 1 | 0 | 1 |
66 | Piotr Rogalski | 0 | 1 | 0 | 1 |
66 | Robert Kowalak | 0 | 1 | 0 | 1 |
66 | Marcin Świderek | 0 | 1 | 0 | 1 |
66 | Mariusz Nowak | 0 | 1 | 0 | 1 |
66 | Tony Baluenga Vázquez | 0 | 1 | 0 | 1 |
66 | Edward Mucha | 0 | 1 | 0 | 1 |
66 | Piotr Stępak | 0 | 1 | 0 | 1 |
66 | Michał Rosiński | 0 | 1 | 0 | 1 |
66 | Piotr Stryczyński | 0 | 1 | 0 | 1 |
66 | Bogusław Pawlikowski | 0 | 1 | 0 | 1 |
66 | Andrzej Krzyścin | 0 | 1 | 0 | 1 |
66 | Nikodem Szumiło | 0 | 1 | 0 | 1 |
66 | Rafał Kozik | 0 | 1 | 0 | 1 |
66 | Mariusz Kwapis | 0 | 1 | 0 | 1 |
66 | Arkadiusz Zdanowicz | 0 | 1 | 0 | 1 |
66 | Bartosz Kubiak | 0 | 1 | 0 | 1 |
93 | Michał Zarębski | 0 | 0 | 3 | 3 |
94 | Jerzy Nalepka | 0 | 0 | 2 | 2 |
94 | Piotr Wetoszka | 0 | 0 | 2 | 2 |
94 | Maciej Karasiński | 0 | 0 | 2 | 2 |
94 | Radosław Niepokój | 0 | 0 | 2 | 2 |
98 | Damian Widerkiewicz | 0 | 0 | 1 | 1 |
98 | Krzysztof Pardel | 0 | 0 | 1 | 1 |
98 | Krzysztof Frąckowiak | 0 | 0 | 1 | 1 |
98 | Janusz Zagaja | 0 | 0 | 1 | 1 |
98 | Krzysztof Skiera | 0 | 0 | 1 | 1 |
98 | Patryk Kuśmierek | 0 | 0 | 1 | 1 |
98 | Jacek Wiśniewski | 0 | 0 | 1 | 1 |
98 | Piotr Polkowski | 0 | 0 | 1 | 1 |
98 | Mateusz Kusaj | 0 | 0 | 1 | 1 |
98 | Paweł Połubiak | 0 | 0 | 1 | 1 |
98 | Piotr Czichon | 0 | 0 | 1 | 1 |
98 | Maciek Cieciuch | 0 | 0 | 1 | 1 |
98 | Tomasz Kubiak | 0 | 0 | 1 | 1 |
98 | Józef Brzezina | 0 | 0 | 1 | 1 |
98 | Bogusław Ratuś | 0 | 0 | 1 | 1 |
98 | Andrzej Lenz | 0 | 0 | 1 | 1 |
98 | Aleksander Gładzik | 0 | 0 | 1 | 1 |
98 | Piotr Stępień | 0 | 0 | 1 | 1 |
98 | Damian Andrzejczak | 0 | 0 | 1 | 1 |
98 | Hubert Malicki | 0 | 0 | 1 | 1 |
98 | Sebastian Nastalski | 0 | 0 | 1 | 1 |
98 | Zbigniew Masłoń | 0 | 0 | 1 | 1 |
98 | Arkadiusz Kopecki | 0 | 0 | 1 | 1 |
98 | Bogdan Wierchanowski | 0 | 0 | 1 | 1 |
98 | Artur Kazimierski | 0 | 0 | 1 | 1 |
98 | Mirosław Himmel | 0 | 0 | 1 | 1 |
98 | Miron Rożynek | 0 | 0 | 1 | 1 |
98 | Tomasz Wybierała | 0 | 0 | 1 | 1 |
98 | Krzysztof Wilczek | 0 | 0 | 1 | 1 |
98 | Leszek Puszkiel | 0 | 0 | 1 | 1 |
98 | Rafał Tokarski | 0 | 0 | 1 | 1 |
98 | Grzegorz Mądry | 0 | 0 | 1 | 1 |
98 | Rafał Goławski | 0 | 0 | 1 | 1 |
98 | Ludwik Świderek | 0 | 0 | 1 | 1 |
98 | Bogdan Cyrus | 0 | 0 | 1 | 1 |
98 | Arkadiusz Stępień | 0 | 0 | 1 | 1 |
98 | Łukasz Bartosiewicz | 0 | 0 | 1 | 1 |
Krótki dystans (3–5,9 km)[edytuj | edytuj kod]
Kobiety[edytuj | edytuj kod]
Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]
Średni dystans (8–11,6 km)[edytuj | edytuj kod]
Kobiety[edytuj | edytuj kod]
Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]
Długi dystans (20–23 km)[edytuj | edytuj kod]
Kobiety[edytuj | edytuj kod]
Miejsce | Imię i nazwisko | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce | Suma |
---|---|---|---|---|---|
1 | Elżbieta Wojciechowska | 12 | 0 | 0 | 12 |
2 | Anna Zaczyńska | 4 | 0 | 0 | 4 |
3 | Paulina Wityk-Szumna | 2 | 2 | 1 | 5 |
4 | Joanna Kołodziej | 1 | 2 | 1 | 4 |
5 | Katarzyna Mróz | 1 | 1 | 0 | 2 |
5 | Teresa Oleszczuk | 1 | 1 | 0 | 2 |
7 | Małgorzata Szczudlik | 1 | 0 | 1 | 2 |
8 | Ewa Raciborska | 1 | 0 | 0 | 1 |
8 | Katarzyna Kolmetz | 1 | 0 | 0 | 1 |
8 | Jolanta Jezierska | 1 | 0 | 0 | 1 |
11 | Mariola Pasikowska | 0 | 2 | 0 | 2 |
12 | Marzena Spychała | 0 | 1 | 3 | 4 |
13 | Małgorzata Kubiszyn | 0 | 1 | 1 | 2 |
13 | Beata Kołodziejczak | 0 | 1 | 1 | 2 |
13 | Agnieszka Sosnowska | 0 | 1 | 1 | 2 |
13 | Agnieszka Świercz | 0 | 1 | 1 | 2 |
13 | Hanna Melzer | 0 | 1 | 1 | 2 |
18 | Małgorzata Dekiert-Adamska | 0 | 1 | 0 | 1 |
18 | Kamila Kolberg | 0 | 1 | 0 | 1 |
18 | Emilia Polakowska | 0 | 1 | 0 | 1 |
18 | Liliana Kasprzyk | 0 | 1 | 0 | 1 |
18 | Blanka Flisek | 0 | 1 | 0 | 1 |
18 | Magdalena Rajek | 0 | 1 | 0 | 1 |
18 | Wiktoria Naczk | 0 | 1 | 0 | 1 |
18 | Irena Pakosz | 0 | 1 | 0 | 1 |
18 | Katarzyna Prusik | 0 | 1 | 0 | 1 |
18 | Agnieszka Krawętek | 0 | 1 | 0 | 1 |
28 | Lucyna Stępień | 0 | 0 | 1 | 1 |
28 | Barbara Fila-Chwiej | 0 | 0 | 1 | 1 |
28 | Maja Kaczmarek | 0 | 0 | 1 | 1 |
28 | Kinga Stós | 0 | 0 | 1 | 1 |
28 | Marieta Romańska | 0 | 0 | 1 | 1 |
28 | Jolanta Kurzawska | 0 | 0 | 1 | 1 |
28 | Beata Dziura | 0 | 0 | 1 | 1 |
28 | Marcelina Kusza | 0 | 0 | 1 | 1 |
28 | Tatiana Galińska | 0 | 0 | 1 | 1 |
28 | Maria Zawadzka | 0 | 0 | 1 | 1 |
28 | Małgorzata Janczyk | 0 | 0 | 1 | 1 |
28 | Marianna Jóźwiak | 0 | 0 | 1 | 1 |
28 | Katarzyna Niedźwiecka | 0 | 0 | 1 | 1 |
Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]
Miejsce | Imię i nazwisko | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce | Suma |
---|---|---|---|---|---|
1 | Krzysztof Skiba | 6 | 1 | 2 | 9 |
2 | Marcin Rosak | 2 | 3 | 0 | 5 |
3 | Ireneusz Lubiatowski | 2 | 1 | 2 | 5 |
4 | Marcin Hałas | 2 | 0 | 0 | 2 |
4 | Sebastian Karpiński | 2 | 0 | 0 | 2 |
4 | Marcin Michalec | 2 | 0 | 0 | 2 |
4 | Jacek Urbanowicz | 2 | 0 | 0 | 2 |
8 | Olgierd Depka-Prądzyński | 1 | 1 | 0 | 2 |
9 | Andrzej Dziedziewicz | 1 | 0 | 0 | 1 |
9 | Stefan Helwich | 1 | 0 | 0 | 1 |
9 | Andrzej Michalski | 1 | 0 | 0 | 1 |
9 | Dawid Radziejewski | 1 | 0 | 0 | 1 |
9 | Karol Stiller | 1 | 0 | 0 | 1 |
9 | Jacek Witucki | 1 | 0 | 0 | 1 |
15 | Daniel Romanowski | 0 | 2 | 0 | 2 |
15 | Bartłomiej Skowron | 0 | 2 | 0 | 2 |
15 | Filip Płaczek | 0 | 2 | 0 | 2 |
18 | Tomasz Wojtowicz | 0 | 1 | 2 | 3 |
19 | Mirosław Bierkus | 0 | 1 | 1 | 2 |
19 | Tomasz Celiński | 0 | 1 | 1 | 2 |
21 | Krzysztof Członkowski | 0 | 1 | 0 | 1 |
21 | Wojciech Kolasa | 0 | 1 | 0 | 1 |
21 | Bogdan Rycąbel | 0 | 1 | 0 | 1 |
21 | Nikodem Szumiło | 0 | 1 | 0 | 1 |
21 | Rafał Kozik | 0 | 1 | 0 | 1 |
21 | Roman Frąckowiak | 0 | 1 | 0 | 1 |
21 | Bogusław Pawlikowski | 0 | 1 | 0 | 1 |
21 | Mariusz Reczulski | 0 | 1 | 0 | 1 |
21 | Marcin Świderek | 0 | 1 | 0 | 1 |
21 | Mieszko Wiktorski | 0 | 1 | 0 | 1 |
31 | Grzegorz Zając | 0 | 0 | 2 | 2 |
32 | Artur Wołoszka | 0 | 0 | 1 | 1 |
32 | Tomasz Marczak | 0 | 0 | 1 | 1 |
32 | Tomasz Knitter | 0 | 0 | 1 | 1 |
32 | Andrzej Lenz | 0 | 0 | 1 | 1 |
32 | Mirosław Himmel | 0 | 0 | 1 | 1 |
32 | Jacek Wiśniewski | 0 | 0 | 1 | 1 |
32 | Grzegorz Mądry | 0 | 0 | 1 | 1 |
32 | Bogdan Wierchanowski | 0 | 0 | 1 | 1 |
32 | Rafał Goławski | 0 | 0 | 1 | 1 |
32 | Tomasz Kubiak | 0 | 0 | 1 | 1 |
32 | Krzysztof Frąckowiak | 0 | 0 | 1 | 1 |
32 | Maciej Karasiński | 0 | 0 | 1 | 1 |
32 | Rafał Tokarski | 0 | 0 | 1 | 1 |
32 | Jerzy Nalepka | 0 | 0 | 1 | 1 |
32 | Krzysztof Skiera | 0 | 0 | 1 | 1 |
Maraton (42,195 km)[edytuj | edytuj kod]
Kobiety[edytuj | edytuj kod]
Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]
Liczba uczestników zawodów[edytuj | edytuj kod]
Poniższe zestawienie przedstawie liczbę osobostartów w zawodach rangi mistrzostw Polski w podziale na lata i poszczególne organizacje według stanu na 31.12.2023 zgodnie z podanymi w artykule źródłami. Uwzględniono tylko zawodników, którzy faktycznie wystartowali w zawodach głównych – liczono więc również zawodników, którzy wystartowali, ale nie ukończyli zawodów.
Rok | Barlinek | NWPL | PFNW | PSNW | PZNW | Suma |
---|---|---|---|---|---|---|
2009 | - | - | 294 | - | - | 294 |
2010 | - | - | 352 | 325 | - | 677 |
2011 | - | - | 237 | 483 | - | 720 |
2012 | - | - | 246 | 317 | - | 563 |
2013 | 342 | - | 306 | 230 | - | 878 |
2014 | 346 | - | 478 | 152 | - | 976 |
2015 | 359 | - | 620 | 300 | - | 1279 |
2016 | 523 | - | 701 | 106 | - | 1330 |
2017 | 367 | - | 747 | 126 | - | 1240 |
2018 | - | 296 | 768 | - | - | 1064 |
2019 | - | 278 | 670 | - | - | 948 |
2020 | - | 88 | 486 | - | - | 574 |
2021 | - | 109 | 198 | - | 457 | 764 |
2022 | - | 344 | 197 | - | 417 | 958 |
2023 | - | 583 | 228 | - | 351 | 1162 |
SUMA | 1937 | 1698 | 6528 | 2039 | 1225 | 13427 |
Uwagi[edytuj | edytuj kod]
- ↑ Formalnym organizatorem zawodów była Fundacja Herkules All Sports, której prezes został następnie prezesem Polskiego Zrzeszenia Nordic Walking. Numeracja zawodów w maratonie kontynuuję numerację Polskiej Federacji Nordic Walking, która następnie została podjęta przez Polskie Zrzeszenie Nordic Walking.
Przypisy[edytuj | edytuj kod]
- ↑ a b I Mistrzostwa Polski w Nordic Walking w Gnieźnie [online], sportgniezno.pl, 15 sierpnia 2009 [dostęp 2023-11-15] [zarchiwizowane z adresu 2023-11-15] .
- ↑ Nordic Walking: wyścig o Polski Związek Sportowy [online], 28 listopada 2014 [dostęp 2024-02-05] .
- ↑ a b c Przepisy zawodów nordic walking na podstawie International Association of Athletics Federations Competition Rules 2006-2007 [online] [dostęp 2024-02-15] [zarchiwizowane z adresu 2024-02-15] .
- ↑ Regulamin Mistrzostw Polski - 5km i 10km - Potęgowo [online], inws.info [dostęp 2024-02-18] .
- ↑ Regulamin Pucharu Polki Nordic Walking 2023 [online], elektronicznezapisy.pl [dostęp 2024-02-18] .
- ↑ a b c Good Time - Jan Salewski , Mistrzostwa Polskie Europejskiej stolicy Nordic Walking. 5 km [online], 7 września 2013 [dostęp 2024-01-08] [zarchiwizowane z adresu 2024-01-08] .
- ↑ a b c Good Time - Jan Salewski , Mistrzostwa Polskie Europejskiej stolicy Nordic Walking. 10 km [online], 7 września 2013 [dostęp 2024-01-08] [zarchiwizowane z adresu 2024-01-08] .
- ↑ a b c Good Time - Jan Salewski , Mistrzostwa Polskie Europejskiej stolicy Nordic Walking. 20 km [online], 7 września 2013 [dostęp 2024-01-08] [zarchiwizowane z adresu 2024-01-08] .
- ↑ a b Europejska Stolica Nordic Walking zaprasza na Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Europy i biegi przełajowe! [online], elektronicznezapisy.pl [dostęp 2023-07-09] [zarchiwizowane z adresu 2021-04-20] .
- ↑ a b IX Otwarte Mistrzostwa Europejskiej Stolicy NW, V Mistrzostwa Europejskiej Stolicy NW na tartanie, Festyn Rodzinny "Zdrowy Styl Życia" [online] [dostęp 2024-02-15] [zarchiwizowane z adresu 2023-03-13] .
- ↑ a b c Organizacja [online], nordicwalkingpoland.pl [dostęp 2023-10-13] [zarchiwizowane z adresu 2023-06-25] .
- ↑ Korona Polski, NWPL Polish Cup gets amazing international recognition! [online], onwf.org [dostęp 2023-10-13] [zarchiwizowane z adresu 2022-05-21] .
- ↑ Adrian Sosnowski , Nordicowe federacje i stowarzyszenia – spróbujmy razem się w tym połapać [online] [dostęp 2024-02-14] .
- ↑ KRS Polska Federacja Nordic Walking 0000290628
- ↑ Statystyki [online] [dostęp 2024-02-15] [zarchiwizowane z adresu 2023-03-31] (ang.).
- ↑ a b Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w NORDIC WALKING. Klasyfikacja dystansu 5 km [online], domtel-sport.pl [dostęp 2023-09-06] [zarchiwizowane z adresu 2023-09-06] .
- ↑ a b Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w NORDIC WALKING. Klasyfikacja dystansu 10 km [online], domtel-sport.pl [dostęp 2023-09-06] [zarchiwizowane z adresu 2023-09-06] .
- ↑ Informacja z zebrania zarządu w dniu 31.07.2014 r., Szczecin [online], 27 sierpnia 2014 [dostęp 2024-02-14] .
- ↑ Skład Zarządu [online] [dostęp 2024-02-14] .
- ↑ Country members [online] [dostęp 2024-02-14] .
- ↑ INWA History [online] [dostęp 2024-02-27] [zarchiwizowane z adresu 2023-03-28] .
- ↑ International Nordic Walking Series [online] [dostęp 2024-02-15] [zarchiwizowane z adresu 2024-02-14] .
- ↑ I Mistrzostwa Polski Nordick Walking. Wyniki zawodów [online], maratonypolskie.pl [dostęp 2024-02-22] [zarchiwizowane z adresu 2024-02-22] .
- ↑ Wał Zielonogórski – Kraina Nordic Walking [online] [dostęp 2024-02-27] [zarchiwizowane z adresu 2010-09-12] .
- ↑ 1. Otwarte Mistrzostwa Polski w NW oraz 1. Otwarte Mistrzostwa Mazowsza w Biegach Przełajowych Masters. [online], elektronicznezapisy.pl [dostęp 2024-02-22] [zarchiwizowane z adresu 2023-03-26] .
- ↑ Otwarte mistrzostwa Mazowsz w biegach przełajowych masters. 5km NW [online], elektronicznezapisy.pl [dostęp 2024-02-22] [zarchiwizowane z adresu 2024-02-22] .
- ↑ a b c Good Time - Jan Salewski , Barlinek 2014 NW Championships Results FULL [online], 13 września 2014 [dostęp 2024-01-08] .
- ↑ Good Time - Jan Salewski , Puchar Bałtyku w Nordic Walking 8/11 - Mistrzostwa Polski Europejskiej Stolicy Nordic Walking. 5 km [online], 12 września 2015 [dostęp 2024-01-08] [zarchiwizowane z adresu 2024-01-08] .
- ↑ Good Time - Jan Salewski , Puchar Bałtyku w Nordic Walking 8/11 - Mistrzostwa Polski Europejskiej Stolicy Nordic Walking. 10 km [online], 12 września 2015 [dostęp 2024-01-08] [zarchiwizowane z adresu 2024-01-08] .
- ↑ Good Time - Jan Salewski , "Mistrzostwa Polski Europejskiej Stolicy NW". 5 km. [online], 10 września 2016 [dostęp 2024-01-08] [zarchiwizowane z adresu 2023-04-09] .
- ↑ Good Time - Jan Salewski , "Mistrzostwa Polski Europejskiej Stolicy NW". 10 km. [online], 10 września 2016 [dostęp 2024-01-08] [zarchiwizowane z adresu 2023-04-09] .
- ↑ Good Time - Jan Salewski , Mistrzostwa Polski w Nordic Walking - Mistrzostwa Polski w Nordic Walking - Barlinecka "10" - 5km NW [online], 9 września 2017 [dostęp 2024-01-08] [zarchiwizowane z adresu 2024-01-08] .
- ↑ Good Time - Jan Salewski , Mistrzostwa Polski w Nordic Walking - Mistrzostwa Polski w Nordic Walking - Barlinecka "10" - 10km NW [online], 9 września 2017 [dostęp 2024-01-08] [zarchiwizowane z adresu 2024-01-08] .
- ↑ Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Europy w Nordic Walking - Nordic Walking European Championship [online], elektronicznezapisy.pl [dostęp 2023-07-09] [zarchiwizowane z adresu 2023-03-26] .
- ↑ Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Europy w Nordic Walking - Nordic Walking European Championship [online], elektronicznezapisy.pl [dostęp 2023-07-09] [zarchiwizowane z adresu 2023-03-26] .
- ↑ Europejska Stolica Nordic Walking zaprasza na Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Europy i biegi przełajowe! [online], elektronicznezapisy.pl [dostęp 2023-07-09] [zarchiwizowane z adresu 2023-02-04] .
- ↑ Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Europy w Nordic Walking - Nordic Walking European Championship [online], elektronicznezapisy.pl [dostęp 2023-07-09] [zarchiwizowane z adresu 2022-07-07] .
- ↑ Mistrzostwa Polski w Nordic Walking - Kobylnica 2021 - Korona Polski [online], elektronicznezapisy.pl [dostęp 2023-07-03] [zarchiwizowane z adresu 2023-03-26] .
- ↑ Mistrzostwa Polski w Nordic Walking odbyły się w Kobylnicy [online], 27 października 2021 [dostęp 2023-10-22] [zarchiwizowane z adresu 2022-05-24] .
- ↑ Maratończyk Pomiar Czasu, Wyniki OPEN 5 km NW Puszczykowo 2022-05-21 [online], 22 maja 2022 [dostęp 2023-07-04] [zarchiwizowane z adresu 2023-07-04] .
- ↑ Maratończyk Pomiar Czasu, Wyniki OPEN 10 km NW Puszczykowo 2022-05-21 [online], 22 maja 2022 [dostęp 2023-07-04] [zarchiwizowane z adresu 2023-07-04] .
- ↑ Maratończyk Pomiar Czasu, Wyniki OPEN 20 km NW Puszczykowo 2022-05-21 [online], 22 maja 2022 [dostęp 2023-07-04] [zarchiwizowane z adresu 2023-07-04] .
- ↑ Joanna Hejnowicz , Mistrzostwa Polski w Nordic Walking [online], puszczykowo.pl, 23 maja 2022 [dostęp 2023-07-04] [zarchiwizowane z adresu 2023-03-30] .
- ↑ Maratończyk Pomiar Czasu, Wyniki OPEN 5.5 km NW Pleszew 2023-11-12 [online], 12 listopada 2023 [dostęp 2023-11-14] [zarchiwizowane z adresu 2023-11-14] .
- ↑ Maratończyk Pomiar Czasu, Wyniki OPEN 11 km NW Pleszew 2023-11-12 [online], 12 listopada 2023 [dostęp 2023-11-14] [zarchiwizowane z adresu 2023-11-14] .
- ↑ Maratończyk Pomiar Czasu, Wyniki OPEN 21 km NW Pleszew 2023-11-12 [online], 12 listopada 2023 [dostęp 2023-11-14] [zarchiwizowane z adresu 2023-11-14] .
- ↑ Damian Cieślak , Mistrzostwa Polski w nordic walking w Zawidowicach. Kto stanął na podium? [online], naszemiasto.pl, 12 listopada 2023 [dostęp 2023-11-14] [zarchiwizowane z adresu 2023-11-14] .
- ↑ Jakub Nowak , Mistrzostwa Polski w Nordic Walking w gminie Pleszew 2023. Setki osób zjechało na zawody do Zawidowic! [ZDJĘCIA, WIDEO] [online], zpleszewa.pl, 12 listopada 2023 [dostęp 2023-11-14] [zarchiwizowane z adresu 2023-11-14] .
- ↑ Oficjalne wyniki [online], mpnw.pl [dostęp 2023-09-06] [zarchiwizowane z adresu 2009-09-24] .
- ↑ Popularyzowali Nordic Walking i zdrowego stylu życia [online], 28 sierpnia 2010 [dostęp 2023-11-16] [zarchiwizowane z adresu 2023-11-15] .
- ↑ Family Nordic Walking CUP III Mistrzostwa Polski NW. 5 km [online], pfnw.pl [dostęp 2023-09-06] [zarchiwizowane z adresu 2013-03-19] .
- ↑ Family Nordic Walking CUP III Mistrzostwa Polski NW. 10 km [online], pfnw.pl [dostęp 2023-09-06] [zarchiwizowane z adresu 2013-03-19] .
- ↑ Family Nordic Walking CUP III Mistrzostwa Polski NW. 20 km [online], pfnw.pl [dostęp 2023-09-06] [zarchiwizowane z adresu 2013-03-19] .
- ↑ Mistrzostwa Polski Nordic Walking 2012 - Edycja I. 5 km [online], pfnw.pl, 5 maja 2012 [dostęp 2023-09-06] [zarchiwizowane z adresu 2013-03-19] .
- ↑ Mistrzostwa Polski Nordic Walking 2012 - Edycja I. 10 km [online], pfnw.pl, 5 maja 2012 [dostęp 2023-09-06] [zarchiwizowane z adresu 2013-03-19] .
- ↑ Mistrzostwa Polski Nordic Walking 2012 - Edycja I. 20 km [online], pfnw.pl, 5 maja 2012 [dostęp 2023-09-06] [zarchiwizowane z adresu 2013-03-19] .
- ↑ Mistrzostwa Polski Nordic Walking 2013. Wyniki zawodów. 5 km [online], datasport.pl [dostęp 2023-09-06] [zarchiwizowane z adresu 2014-08-23] .
- ↑ Mistrzostwa Polski Nordic Walking 2013. Wyniki zawodów. 10 km [online], datasport.pl [dostęp 2023-09-06] [zarchiwizowane z adresu 2014-08-23] .
- ↑ Mistrzostwa Polski Nordic Walking 2013. Wyniki zawodów. 20 km [online], datasport.pl [dostęp 2023-09-06] [zarchiwizowane z adresu 2021-10-28] .
- ↑ a b c Puchar Polski Nordic Walking 2014 [online], pfnw.eu [dostęp 2023-11-15] [zarchiwizowane z adresu 2021-01-10] .
- ↑ Puchar Polski w Nordic Walking Osielsko 5 km [online], sts-timing.pl [dostęp 2023-11-15] [zarchiwizowane z adresu 2023-06-10] .
- ↑ Puchar Polski w Nordic Walking Osielsko 10 km [online], sts-timing.pl [dostęp 2023-11-15] [zarchiwizowane z adresu 2016-09-09] .
- ↑ Puchar Polski w Nordic Walking Osielsko Półmaraton [online], sts-timing.pl [dostęp 2023-11-15] [zarchiwizowane z adresu 2023-06-10] .
- ↑ I Mistrzostwa Nording Walking w Maratonie [online], 12 kwietnia 2014 [dostęp 2023-12-04] .
- ↑ Osielsko - Mistrzostwa Polski Nordic Walking - 5 km [online], pfnw.pl [dostęp 2023-09-06] [zarchiwizowane z adresu 2020-12-29] .
- ↑ Osielsko - Mistrzostwa Polski Nordic Walking - 10 km [online], pfnw.pl [dostęp 2023-09-06] [zarchiwizowane z adresu 2023-06-11] .
- ↑ Osielsko - Mistrzostwa Polski Nordic Walking - 21.1 km [online], pfnw.pl [dostęp 2023-09-06] [zarchiwizowane z adresu 2023-06-11] .
- ↑ Osielsko - Mistrzostwa Polski NW - maraton [online], b4sport.pl [dostęp 2023-09-06] [zarchiwizowane z adresu 2023-09-06] .
- ↑ Osielsko - Mistrzostwa Polski nordic walking - 5 km [online], b4sport.pl [dostęp 2023-09-06] [zarchiwizowane z adresu] .
- ↑ Osielsko - Mistrzostwa Polski nordic walking - 10 km [online], b4sport.pl [dostęp 2023-09-06] [zarchiwizowane z adresu 2023-09-06] .
- ↑ Osielsko - Mistrzostwa Polski nordic walking - 21,1 km [online], b4sport.pl [dostęp 2023-09-06] [zarchiwizowane z adresu 2023-09-06] .
- ↑ Osielsko - III Mistrzostwa Polski nordic walking w maratonie [online], b4sport.pl [dostęp 2023-09-06] [zarchiwizowane z adresu 2023-09-06] .
- ↑ Mistrzostwa Polski / Puchar Polski Nordic Walking - 5km [online], b4sport.pl, 5 sierpnia 2017 [dostęp 2023-11-29] [zarchiwizowane z adresu 2023-11-29] .
- ↑ Mistrzostwa Polski / Puchar Polski Nordic Walking - 10km [online], b4sport.pl, 5 sierpnia 2017 [dostęp 2023-11-29] [zarchiwizowane z adresu 2023-11-29] .
- ↑ Mistrzostwa Polski / Puchar Polski Nordic Walking - 21.1km [online], b4sport.pl, 5 sierpnia 2017 [dostęp 2023-11-29] [zarchiwizowane z adresu 2023-11-29] .
- ↑ IV Mistrzostwa Polski nordic walking w maratonie [online], b4sport.pl [dostęp 2023-09-06] [zarchiwizowane z adresu 2023-09-06] .
- ↑ Osielsko - Mistrzostwa Polski Nordic Walking - 5km [online], b4sport.pl, 8 kwietnia 2017 [dostęp 2023-11-29] [zarchiwizowane z adresu 2023-11-30] .
- ↑ Osielsko - Mistrzostwa Polski Nordic Walking - 10km [online], b4sport.pl, 6 maja 2023 [dostęp 2023-11-29] [zarchiwizowane z adresu 2023-11-30] .
- ↑ Osielsko - Mistrzostwa Polski Nordic Walking - 21.1km [online], b4sport.pl, 6 maja 2023 [dostęp 2023-11-29] [zarchiwizowane z adresu 2023-11-30] .
- ↑ V Mistrzostwa Polski nordic walking w maratonie [online], b4sport.pl [dostęp 2023-09-06] [zarchiwizowane z adresu 2023-09-06] .
- ↑ Osielsko - Puchar Polski Nordic Walking 2019 - 5 KM [online], b4sport.pl, 6 maja 2023 [dostęp 2023-12-01] [zarchiwizowane z adresu 2023-11-30] .
- ↑ a b c Mistrzostwa Polski w Osielsku 10.08.2019 [online], pfnw.eu, 15 lipca 2019 [dostęp 2023-12-01] [zarchiwizowane z adresu 2023-02-04] .
- ↑ Osielsko - Puchar Polski Nordic Walking 2019 - 10 KM [online], b4sport.pl, 6 maja 2023 [dostęp 2023-12-01] [zarchiwizowane z adresu 2023-11-30] .
- ↑ Osielsko - Puchar Polski Nordic Walking 2019 - 21.1 KM [online], b4sport.pl, 6 maja 2023 [dostęp 2023-12-01] [zarchiwizowane z adresu 2023-11-30] .
- ↑ VI Mistrzostwa Polski nordic walking w maratonie [online], b4sport.pl [dostęp 2023-09-06] [zarchiwizowane z adresu 2023-09-06] .
- ↑ Puchar Górnego Śląska Nordic Walking 2020 – 5 km - kobiety [online], b4sport.pl [dostęp 2023-12-27] [zarchiwizowane z adresu 2023-12-27] .
- ↑ a b c Mistrzostwa Polski Nordic Walking – przez Pniowiec z kijkami! [online], tarnowskiegory.pl, 4 października 2020 [dostęp 2023-12-27] [zarchiwizowane z adresu 2021-04-19] .
- ↑ Puchar Górnego Śląska Nordic Walking 2020 – 5 km - mężczyźni [online], b4sport.pl [dostęp 2023-12-27] [zarchiwizowane z adresu 2023-12-27] .
- ↑ Puchar Górnego Śląska Nordic Walking 2020 – 10 km [online], b4sport.pl [dostęp 2023-12-27] [zarchiwizowane z adresu 2023-12-27] .
- ↑ VII Otwarte Mistrzostwa Polski nordic walking w maratonie [online], b4sport.pl [dostęp 2023-09-06] [zarchiwizowane z adresu 2023-11-16] .
- ↑ Puchar Polski, Mistrzostw Europy i Mistrzostw Polski NW 2021. Dystans 5km [online], sts-timing.pl, 17 lipca 2021 [dostęp 2023-12-01] [zarchiwizowane z adresu 2023-12-01] .
- ↑ Puchar Polski, Mistrzostw Europy i Mistrzostw Polski NW 2021. Dystans 10km [online], sts-timing.pl, 17 lipca 2021 [dostęp 2023-12-01] [zarchiwizowane z adresu 2023-12-01] .
- ↑ Puchar Polski, Mistrzostw Europy i Mistrzostw Polski NW 2021. Dystans 21,097km [online], sts-timing.pl, 17 lipca 2021 [dostęp 2023-12-01] [zarchiwizowane z adresu 2023-12-01] .
- ↑ Puchar Polski, Mistrzostwa Polski - Skrwilno - 17 lipca 2021 [online] [dostęp 2023-12-01] [zarchiwizowane z adresu 2023-12-01] .
- ↑ Puchar Polski Nordic Walking - Skrwilno [online], elektronicznezapisy.pl [dostęp 2023-12-01] [zarchiwizowane z adresu 2023-03-26] .
- ↑ Relacja foto ze Skrwilna [online], pfnw.eu, 21 lipca 2022 [dostęp 2023-12-01] [zarchiwizowane z adresu 2023-02-04] .
- ↑ Mistrzostwa Polski Nordic Walking 2023 - Puchar Polski Nordic Walking 2023 - 5km [online], elektronicznezapisy.pl, 6 maja 2023 [dostęp 2023-11-29] [zarchiwizowane z adresu 2023-11-29] .
- ↑ Mistrzostwa Polski Nordic Walking 2023 - Puchar Polski Nordic Walking 2023 - 10km [online], elektronicznezapisy.pl, 6 maja 2023 [dostęp 2023-11-29] [zarchiwizowane z adresu 2023-11-29] .
- ↑ Mistrzostwa Polski Nordic Walking 2023 - Puchar Polski Nordic Walking 2023 - 21,1km [online], elektronicznezapisy.pl, 6 maja 2023 [dostęp 2023-11-29] [zarchiwizowane z adresu 2023-11-29] .
- ↑ Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w nordic walking. Dystansu 4 km [online], domtel-sport.pl [dostęp 2023-09-07] [zarchiwizowane z adresu 2023-09-06] .
- ↑ Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w nordic walking. Dystansu 8 km [online], domtel-sport.pl [dostęp 2023-09-07] [zarchiwizowane z adresu 2023-09-06] .
- ↑ Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w nordic walking. Dystansu 16 km [online], domtel-sport.pl [dostęp 2023-09-07] [zarchiwizowane z adresu 2023-09-06] .
- ↑ Benevita Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Nordic Walking [online], domtel-sport.pl [dostęp 2023-09-07] [zarchiwizowane z adresu 2023-09-06] .
- ↑ Benevita Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Nordic Walking. Dystans 4 km [online], domtel-sport.pl [dostęp 2023-11-25] [zarchiwizowane z adresu 2022-05-16] .
- ↑ Benevita Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Nordic Walking. Dystans 8 km [online], domtel-sport.pl [dostęp 2023-11-25] [zarchiwizowane z adresu 2022-05-16] .
- ↑ Benevita Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Nordic Walking. Dystans 16 km [online], domtel-sport.pl [dostęp 2023-11-25] [zarchiwizowane z adresu 2022-05-16] .
- ↑ Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Nordic Walking. Dystans 5 km [online], domtel-sport.pl [dostęp 2023-11-25] [zarchiwizowane z adresu 2022-05-16] .
- ↑ Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Nordic Walking. Dystans 10 km [online], domtel-sport.pl [dostęp 2023-11-25] [zarchiwizowane z adresu 2022-05-16] .
- ↑ Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Nordic Walking. Dystans 20 km [online], domtel-sport.pl [dostęp 2023-11-25] [zarchiwizowane z adresu 2022-05-16] .
- ↑ Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Nordic Walking. Dystans 5 km [online], domtel-sport.pl [dostęp 2023-11-25] [zarchiwizowane z adresu 2023-11-25] .
- ↑ Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Nordic Walking. Dystans 10 km [online], domtel-sport.pl [dostęp 2023-11-25] [zarchiwizowane z adresu 2023-11-25] .
- ↑ Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Nordic Walking. Dystans 20 km [online], domtel-sport.pl [dostęp 2023-11-25] [zarchiwizowane z adresu 2023-11-25] .
- ↑ VI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Nordic Walking. Klasyfikacja marszu. Kobiety 5 km [online], domtel-sport.pl [dostęp 2023-11-25] [zarchiwizowane z adresu 2023-11-25] .
- ↑ VI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Nordic Walking. Klasyfikacja marszu. Mężczyźni 5 km [online], domtel-sport.pl [dostęp 2023-11-25] [zarchiwizowane z adresu 2023-11-25] .
- ↑ VI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Nordic Walking. Klasyfikacja marszu. 10 km [online], domtel-sport.pl [dostęp 2023-11-25] [zarchiwizowane z adresu 2023-11-25] .
- ↑ VI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Nordic Walking. Klasyfikacja marszu. 20 km [online], domtel-sport.pl [dostęp 2023-11-25] [zarchiwizowane z adresu 2023-11-25] .
- ↑ VII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Nordic Walking – Lubin. Wyniki open kobiety [online], feniks-timing.pl [dostęp 2023-11-25] [zarchiwizowane z adresu 2023-11-25] .
- ↑ VII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Nordic Walking – Lubin. Wyniki open mężczyźni, feniks-timing.pl [dostęp 2023-11-25] [zarchiwizowane 2023-11-25] .
- ↑ 8. Mistrzostwa Polski w Nordic Walking. Dystans 3 km [online], domtel-sport.pl [dostęp 2023-11-25] [zarchiwizowane z adresu 2022-05-16] .
- ↑ 8. Mistrzostwa Polski w Nordic Walking. Dystans 10 km kobiety [online], domtel-sport.pl [dostęp 2023-11-25] [zarchiwizowane z adresu 2022-05-16] .
- ↑ 8. Mistrzostwa Polski w Nordic Walking. Dystans 10 km mężczyźni [online], domtel-sport.pl [dostęp 2023-11-25] [zarchiwizowane z adresu 2022-05-16] .
- ↑ Ogólnopolski Puchar Nordic Walking 10 km [online], b4sport.pl, 18 września 2021 [dostęp 2023-12-04] [zarchiwizowane z adresu 2023-12-04] .
- ↑ Ogólnopolski Puchar Nordic Walking 5 km [online], b4sport.pl, 18 września 2021 [dostęp 2023-12-04] [zarchiwizowane z adresu 2023-12-04] .
- ↑ Magdalena Olechnowicz , 268 zawodników pomaszerowało w Ogólnopolskim Finale Pucharu Nordic Walking Potęgowo 2021 (cz. 2) [online], gp24.pl, 21 września 2021 [dostęp 2023-12-04] [zarchiwizowane z adresu 2023-12-04] .
- ↑ OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI NORDIC WALKING W PÓŁMARATONIE [online], b4sport.pl, 5 września 2021 [dostęp 2023-12-01] [zarchiwizowane z adresu 2023-12-01] .
- ↑ Fundacja Herkules All Sport KRS 0000771402
- ↑ Polskie Zrzeszenie Norrdic Walking KRS 0000912435
- ↑ VIII Otwarte Mistrzostwa Polski Nordic Walking w Maratonie [online], b4sport.pl, 29 maja 2021 [dostęp 2023-11-16] [zarchiwizowane z adresu 2023-11-16] .
- ↑ FINAŁ ENEA POLISH NORDIC WALKING CUP - POTĘGOWO - 5KM - 10/10 [online], b4sport.pl, 1 października 2022 [dostęp 2023-12-01] [zarchiwizowane z adresu 2023-12-01] .
- ↑ FINAŁ ENEA POLISH NORDIC WALKING CUP - POTĘGOWO - 10KM - 10/10 [online], b4sport.pl, 1 października 2022 [dostęp 2023-12-01] [zarchiwizowane z adresu 2023-12-01] .
- ↑ Prezentujemy kalendarz 2022 [online] [dostęp 2023-12-01] [zarchiwizowane z adresu 2021-12-20] .
- ↑ II OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI NORDIC WALKING W PÓŁMARATONIE [online], b4sport.pl [dostęp 2023-07-20] [zarchiwizowane z adresu 2023-12-27] .
- ↑ IX OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI NORDIC WALKING W MARATONIE [online], b4sport.pl [dostęp 2023-07-19] [zarchiwizowane z adresu 2022-08-16] .
- ↑ ENEA POLISH NW CUP - POTĘGOWO - 5KM - 1/6 [online], b4sport.pl, 13 maja 2023 [dostęp 2023-07-19] [zarchiwizowane z adresu 2023-12-04] .
- ↑ ENEA POLISH NW CUP - POTĘGOWO - 10KM - 1/6 [online], b4sport.pl, 13 maja 2023 [dostęp 2023-07-19] [zarchiwizowane z adresu 2023-12-04] .
- ↑ Otwarte Mistrzostwa Polski Nordic Walking (EPNWC) [online], b4sport.pl [dostęp 2023-12-04] [zarchiwizowane z adresu 2023-12-04] .
- ↑ III OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI NORDIC WALKING W PÓŁMARATONIE [online], b4sport.pl [dostęp 2023-07-20] [zarchiwizowane z adresu 2023-11-16] .
- ↑ X OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI NORDIC WALKING W MARATONIE [online], b4sport.pl [dostęp 2023-07-20] [zarchiwizowane z adresu 2023-07-19] .